Стратегії ефективного планування простору квартири

Стратегії ефективного планування простору квартири

Коли людина стає власником квартири або бере її в оренду на багато років, постає проблема, як зробити житло комфортним, так, щоб туди хотілося повертатися. Багато людей вважає, що продумати розміщення меблів та зон треба лише тим, в кого квартира маленька. Це не так. Захаращити непотрібними речами та дрібницями так, що оселя стане схожою на склад, можна й величезні кімнати. 

Цієї біди дозволяє уникнути планування квартири від NewStory, яка допоможе створити в квартирі затишні куточки, розумно розмістити місця зберігання, зробити житло просторим, а життя мешканців – зручним.  

Основні принципи планування житлового простору

Незалежно від того, чи велика це квартира або маленька, та якої висоти в ній стелі, стратегія планування простору повинна виходити з трьох принципів.

  1. Функціональність. Передбачає максимальне використання кожного метру житлової площі, виходячи з того, що на кожного члена сім’ї її повинно бути від 6 до 10 квадратних метрів. Порожньої площі, також як і скупчення меблів, краще уникати.

  2. Раціональність. Плануючі житловий простір, потрібно враховувати потреби кожного члена сім’ї, а саме: місце для виконання уроків, якщо в домі є школярі, куточок для відпочинку та приймання гостей та таке інше.

  3. Зонування. У квартирі повинні бути як зони загального користування – кухня, вітальня, коридор, так і особисті – спальня, дитяча кімната, робоча зона господині та господаря оселі.

Саме таке планування дозволить членам родини комфортно почувати себе вдома, маючи змогу займатися своїми справами, не заважаючи іншим.

На що треба орієнтуватися при плануванні квартири

Починаючи перевтілення оселі, треба скласти план з урахуванням того, що змінити у даному випадку не можна. Це:

  • розмір житлової площі та її геометрія;

  • висота стель;

  • розмір вікон та дверних пройомів;

  • наявність елементів, що виступають (ніші, еркери) та їх площа;

  • розташування електричної проводки, водопровідних та каналізаційних труб;

Далі треба намалювати план квартири. Це допоможе потім розумно підібрати та розмістити меблі.     

Планування функціональності житлових зон

Ніякі дизайнерські витвори не зроблять житло комфортним, якщо воно не буде функціональним. Планування квартири повинно це врахувати. Тому наступним етапом планування квартири стане визначення функціональних зон. Тому треба:

  • з’ясувати, які зони потрібні; 

  • критично подивитися на те, що є зараз та що треба змінити;

  • сформулювати перелік цілей та встановити, що потрібно у першу чергу, а від чого можна відмовитися;

  • урахувати безпечність пересування кімнатами, аби не натикатися на кути меблів, що виступають;

  • передбачити комфортність доступу до шафи, столу чи ліжка, можливість розкласти диван чи дістатися верхньої полички стелажа.

Згідно з цим, на плані квартири  позначити розміщення функціональних зон з урахуванням потреб членів сім’ї. Тобто учень міг виконувати домашнє завдання та не відволікатися на шум телевізора. Господиня зручно готуватиме їжу, не бігаючи з одного кута кухні в інший, а маленька дитина безпечно гратиметься.

Як організувати функціональні зони при плануванні простору

Зонувати приміщення можна двома способами.

  1. Незворотнім. Це перепланування житла, коли за допомогою зносу та встановлення нових стін змінюється площа та конфігурація кімнат.

  2. Оборотнім. Зони відокремлюються одна від одної розсувними конструкціями чи кольором.

У якості пересувних конструкцій можуть виступати всілякі шафи, стелажі, етажерки з рослинами, акваріуми, штори,  килими, що лежать на підлозі. Останні ще виконують  функцію додаткового утеплення кімнати.

Етапи створення зон при плануванні квартири

Створення кожної функціональної зони ділиться на два етапи.

  1. Визначення візуального центру. Візуальний центр – це те, що першим впадає в око при вході у кімнату та навкруги – телевізор, дзеркало, чи якийсь незвичний предмет, меблі. Якщо навкруги нього буде просторо, просторою буде здаватися вся кімната.

  2. Відокремлення зон. Попри будь-який метраж приміщення там може розміщуватися 2, максимум 3 зони. Їх межі позначатимуться орнаментом килима на підлозі, кольором стіни, стелажем чи іншими способами.

Одним з методів зонування приміщення є використання різного освітлення. Краще, якщо його рівень можна буде регулювати. Такі заходи створять затишну атмосферу у кожній частині оселі.

Як збільшити корисну площу квартири простими способами

Якщо власників не влаштовує корисна площа житла, її можна збільшити за допомогою простих способів, таких як:

  • використання вбудованої побутової техніки та шаф, кутових поличок тощо;

  • розміщення місць зберігання навколо дверей та вікон;

  • застосування меблів-трансформерів таких як диван-ліжко, розсувних столів, секретерів.

Планування квартири – це насамперед створення комфортних умов для життя родини, у яких для кожного члена родини буде своє затишне місце, і де приємно буде збиратися всім разом.